Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva24. září 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 2 min

Evropský den jazyků – příležitost poznat nový jazyk

den_jazyku_deti.jpg
© EU
© EU
V Evropě jsme na naši jazykovou rozmanitost hrdí, a proto se už dvacet let vždy 26. září slaví Evropský den jazyků. I letos se při této příležitosti koná řada událostí pro veřejnost. V Praze pořádá po vynucené loňské přestávce Zastoupení Evropské komise v České republice spolu s jazykovými a kulturními instituty sdruženými v síti EUNIC a dalšími partnery opět tradiční Speak Dating. Jedná se o „seznamku s jazyky“, během které se zájemci posadí na několik minut k učiteli cizího jazyka a v rámci minilekce se naučí první slova a fráze v nové řeči. Na výběr bude letos více než 20 jazyků, které budou vyučovat převážně rodilí mluvčí.

Současně s akcí v pražské Lucerně proběhne Speak Dating i online. Poznat nový cizí jazyk s pomocí lektora tak bude možné i z pohodlí domova. Další informace jsou k dispozici na www.denjazyku.eu. Zde můžete zkusit kvíz o cizojazyčných idiomech a s trochou štěstí vyhrát iPad a další ceny.

Festival věnovaný jazykům pořádá ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise také Kampus Hybernská. Tři tematické bloky přednášek a diskusí, venkovní úniková hra a bohatý doprovodný program online budou připraveny 30. září v sídle Kampusu v Hybernské 4 v Praze 1.

Časopis Kamarádi pořádá u příležitosti Evropského dne jazyků soutěž pro děti – jednotlivce i kolektivy ve věku od 4 do 16 let – nazvanou Mnohojazyčnost je bohatství.

Další akce pořádají v České republice informační střediska sítě Europe Direct, např. v Liberci a Kroměříži.

Evropský den jazyků se každoročně slaví 26. září na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001. Cílem je propagovat studium jazyků a jazykovou rozmanitost coby nástroj pro dosažení většího mezikulturního porozumění a důležitou součást bohatého kulturního dědictví Evropy. Více informací, například o dalších akcích konaných po celé Evropě, naleznete na webu Evropského střediska pro moderní jazyky a na stránkách Evropské komise.

Přijďte na Speak Dating v Praze i vy (29. září 2021):

 

 

den_jazyku_spodni_banner.jpg
© EC

 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
24. září 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku