Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva17. července 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise, navštívil Prahu a Ostravu

frans_timmermans.jpg
© EC Audiovisual Service
© EC Audiovisual Service
Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise odpovědný za Zelenou dohodu pro Evropu, přijel v pátek 16. července 2021 na dvoudenní návštěvu České republiky. Návštěva se uskutečnila v týdnu, kdy Komise přijala dlouho očekávaný balíček právních předpisů, které jsou klíčové pro naplnění Zelené dohody pro Evropu. Cílem balíčku je snížit emise nejméně o 55 % do roku 2030 ve vztahu k roku 1990.

V Praze Frans Timmermans jednal s předsedou vlády České republiky Andrejem Babišem.

Setkal se také s hejtmany Ústeckého a Karlovarského kraje, aby se seznámil se strategiemi zelené transformace těchto krajů, která bude financovaná mj. Fondem pro spravedlivou transformaci.

Dále se sešel s primátorem Zdeňkem Hřibem, který mu představil pražský klimatický plán.

Odpoledne jednal se zástupci obou komor Parlamentu České republiky, kteří se zabývají hospodářstvím, životním prostředím a evropskými záležitostmi.

Následně se setkal se zástupci malých zemědělských podniků, energetických firem a nevládních organizací, jež se zabývají životním prostředím či energetikou.

Během cesty vlakem do Ostravy proběhla pracovní jednání s Karlem Havlíčkem, místopředsedou vlády ČR, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy, a rovněž s Richardem Brabcem, ministrem pro životní prostředí.

V sobotu 17. července 2021 se v Ostravě zúčastnil kulatého stolu k moderované debatě se zmíněnými ministry, hejtmany Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje, jakož i se zástupci podniků, odborů i regionálních inovačních center.

Navštívil také IT4Innovations, výzkumné středisko Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava, kde je umístěn tzv. superpočítač, financovaný zhruba 500 miliony Kč fondů EU, a prohlédl si bývalou těžební oblast Dolní Vítkovice. 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
17. července 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku