Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva20. května 2022Zastoupení v Česku

Komisařka Elisa Ferreira přijede na dvoudenní návštěvu České republiky

Visit of António Costa, Portuguese Prime Minister, to the European Commission

Elisa Ferreira, členka Evropské komise pro soudržnost a reformy, bude mít 23. 5. pracovní program v Karlovarském regionu a 24. 5. v Praze.

V Karlovarském regionu navštíví Důl Jiří a projekt Svět záchranářů, který je financovaný z fondů EU.

Ve 12:30 proběhne v budově Krajského úřadu Karlovarského kraje společný tiskový briefing s hejtmanem Petrem Kulhánkem a radním pro regionální rozvoj a projektové řízení Patrikem Pizingerem (akreditace: magdalena.frouzova@ec.europa.eu).

Poté se komisařka přesune do Prahy, kde navštíví Centrum pro ukrajinské uprchlíky v pražských Letňanech, které je taktéž spolufinancováno z fondů EU.

Hlavním bodem její návštěvy v Praze je účast na konferenci „Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech“, jež se bude konat v úterý 24. 5. v Zastupitelském sálu Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy.

Ve 12:00 se tamtéž uskuteční tisková konference, na které společně vystoupí ministr I. Bartoš a komisařka E. Ferreira (akreditace: media@mmr.cz).

Součástí programu komisařky v Praze je i jednání o blížícím se českém předsedání Radě EU s místopředsedou vlády ČR pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj I. Bartošem.

E. Ferreira svůj pracovní program ukončí v úterý odpoledne.

 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
20. května 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku