Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva21 březen 2022Zastoupení v Česku

Komisařka Stella Kyriakides navštíví 24. března 2022 Českou republiku

Hearing of Stella Kyriakides, Member designate of the EC, at the EP

Stella Kyriakides, členka Evropské komise odpovědná za zdraví a bezpečnost potravin, přijede ve čtvrtek 24. března 2022 na pracovní návštěvu do Prahy.

Během návštěvy se setká s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem, ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou, evropskými výbory PS a Senátu, primátorem hl. m. Prahy Zdeňkem Hřibem a navštíví Asistenční centrum pomoci Ukrajině.

S ministrem zdravotnictví Válkem bude jednat o aktuálních otázkách v oblasti zdravotnictví, i v souvislosti s blížícím se českým předsednictvím v Radě EU. Po setkání oba krátce společně vystoupí před novináři. Tiskový brífink se bude konat od 10:15 do 10:30 v prostorách Ministerstva zdravotnictví ČR, Palackého náměstí 4, Praha 1.

Akreditace: magdalena.frouzova@ec.europa.eu.

Následovat bude jednání s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou, taktéž k aktuálním otázkám z oblasti zemědělství. Poté se mezi 11:45 do 12:00 bude konat společný tiskový brífink na Ministerstvu zemědělství ČR, Těšnov 17, Praha 1.

Akreditace: magdalena.frouzova@ec.europa.eu.

Odpoledne se setká se zástupci evropských výborů Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR.

Pobyt v České republice zakončí Stella Kyriakides on-line setkáním s primátorem Zdeňkem Hřibem a návštěvou Asistenčního centra pomoci Ukrajině v Kongresovém centru na Vyšehradě v doprovodu zástupců Magistrátu hl. m. Prahy. Tam také od 15:50 proběhne krátký tiskový brífink, mj. i k podpoře, kterou může Evropská unie poskytnout ČR na pomoc s ukrajinskými uprchlíky.

Akreditace: magdalena.frouzova@ec.europa.eu.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
21 březen 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku