Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva8. dubna 2022Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Komisařka Ylva Johansson navštívila 7.–8. dubna Českou republiku

Press briefing by Ylva Johansson, European Commissioner, following the High-Level Forum on providing protection to Afghans at risk

Ylva Johansson, členka Evropské komise odpovědná za vnitřní věci, přijela ve čtvrtek 7. dubna 2022 na dvoudenní pracovní návštěvu do Prahy.

Program komisařky Johanssonové se týkal především otázky ukrajinských uprchlíků. Spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem navštívila v pátek 8. 4. asistenční centrum v Praze. Následovala jejich bilaterální jednání a společný tiskový brífink.

K následnému společnému pracovnímu obědu se připojili i zástupci ministerstev školství, mládeže a tělovýchovy, práce a sociálních věcí či ministerstva zdravotnictví, kde se diskuze opět soustředila na téma ukrajinských uprchlíků a na pomoc ze strany Evropské komise.

Komisařka Johanssonová se kromě toho už ve čtvrtek 7. 4. setkala s Mikulášem Bekem, ministrem pro evropské záležitosti. Hlavním tématem jejich jednání bylo nadcházející české předsednictví v Radě EU s ohledem na situaci vyvolanou ruskou invazí na Ukrajinu. V širších souvislostech bylo těmto tématům věnováno i setkání komisařky se zástupci obou komor Parlamentu ČR, které se věnují evropským záležitostem, migraci a bezpečnosti.

Dvoudenní program byl ukončen setkáním s představiteli nevládních organizací, které pomáhají uprchlíkům v ČR i na Ukrajině.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
8. dubna 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku