Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva6. května 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 3 min

Vstaň ze židle a poběž nejen v Den Evropy společně pro svoji školu

run_czech.jpg
© Run Czech
© Run Czech
Pryč ze židle! Už tě nebaví jenom sedět doma? Tak vyzvi spolužáka, kamaráda, sourozence nebo rodiče a jednoduše vstaň ze židle a pojď běhat! Pro společný cíl – uběhnout za svoji školu co nejvíce kilometrů a vyhrát pro ni 100 000 Kč na vylepšení sportovního zázemí. Vítězem se stane škola, která uběhne od 12. dubna do 25. června nejvíce kilometrů. Celý projekt Pryč ze židle! je realizován za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR a je součástí celé šíře akcí, které jsme pro vás připravili v rámci připomenutí Dne Evropy.

Pryč ze židle

Jde o souboj středních škol o nejvíce uběhnutých kilometrů, přičemž lze vyhrát 100 000 Kč na vylepšení sportovního zázemí. Dosud se přihlásilo už přes 200 škol, jež společně naběhaly více než 100 tisíc km.

Jak to funguje?

Zaregistrujte svou střední školu na webové stránce www.runczech.com. Každé škole, která má svůj unikátní registrační kód, se počítají všechny uběhnuté kilometry jejích studentů. Neexistuje žádné časové ani vzdálenostní omezení. Můžete jít běhat kdykoliv, kdekoliv a jakoukoliv vzdálenost, záleží zcela na vás.

Vítězem se stane škola, která uběhne od 12. dubna do 25. června nejvíce kilometrů. Pro účastníky a školu budou navíc ve zmíněném období připraveny různé motivační výzvy.

#pryczezidle

Termín projektu:    12. dubna 2021  –  25. června 2021

Kdo se může zúčastnit?   Kdokoliv, kdo se chce do projektu zapojit a podpořit studenty a střední školy.

Kdy a kde:   Bez limitu – účastníci můžou běžet kdekoliv a kdykoliv. Každý kilometr se počítá.

Cena:   Pro všechny účastníky je registrace zdarma.

 

vstan_ze_zidle.jpg
© EC

 

 

 

Vyběhni ven a zjisti více o projektech EU

Krize způsobená koronavirem postavila do centra dění distanční vzdělávání a odhalila potřebu více se hýbat. Počítač se pro některé z nás stal jediným kamarádem, který nám pomáhal plnit naše školní a pracovní povinnosti. Naštěstí díky dlouhodobé spolupráci s Evropskou komisí vznikl projekt Pryč ze židle, který má Česko rozhýbat a upozornit na všudypřítomnou EU.

Pandemie jasně ukázala, jak těžké je pro mnohé z nás sociální odloučení. To, co bylo dřív samozřejmé, jako potkávat se ve škole, v různých zájmových kroužcích, na sportovištích nebo jen tak za barákem, se stalo na delší dobu tabu. Sport je vždy příležitostí, jak poměřit síly s ostatními a udělat něco dobrého pro své zdraví. Nákladná sportoviště nebo upravené přírodní pěšinky, po kterých běháš, nejsou jen zázrakem přírody, ale často s jejich vznikem pomáhaly zájmové organizace nebo třeba sportovní kluby, a to může vyjít na nemalé peníze.

Podpora do sportu bude v dalších sedmi letech směřovat jak na akce celoevropského rozsahu, tak i na lokální hnutí a iniciativy. V následujících letech se má program Erasmus+ Sport rozšířit o další příležitosti, především o individuální mobility pro zaměstnance v oblasti sportu. Sportovní akce ale i vysílání zaměstnanců sportovních organizací do zahraničí může být také předmětem evropského dotačního programu přímo ve tvém regionu.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
6. května 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku