Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva5. dubna 2022Odhadovaná doba čtení: 1 min

Festival Dny evropského filmu se vrací do sálů kin

Filmový festival DEF 2022 - plakát s fénixem

DEF – tedy Dny evropského filmu již 29. rokem divákům nabízí kvalitní, výhradně evropské filmy. Hlavní část DEF proběhne v Praze od 6. do 10. 4., v Ostravě pak v termínu 7. – 10. 4. a v Brně 8. – 12. 4. Ozvěny v regionech dále potrvají do 13. 4. v dalších 8 městech.

Festival se vrací do sálů kin a jak napovídá vizuál s fénixem rodícím se z popela, bude v plné síle!

DEF je letos poprvé soutěžním festivalem. Hlavní soutěž představí debuty zařazené do sekce „Poprvé“ a druhá soutěž se zaměří na hudební filmy zařazené do sekce „Film a hudba“. Diváci budou mít možnost hlasovat o filmech v rámci celoevropské akce LUX Award. Vítězové si odnesou ocenění BEST FILM DEBUT a BEST MUSIC FILM.

PROGRAMOVÉ SEKCE

29. DEF promítne filmy, které by si jinak cestu do českých kin nenašly. V celkem 6 programových sekcích se širokým tematickým záběrem DEF uvede výrazné debuty, oceňované snímky z prestižních festivalů, animované filmy i filmy pro mladší publikum, rodiny s dětmi, dokumenty i filmy starých mistrů.

Tradiční sekce K věci, letos pod názvem Bez rodičů vznikla ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR v rámci Evropského roku mládeže.

Bez rodičů: První lásky, strachy a okouzlující moc přátelství. Filmy zaměřené na současný život dětí a mladistvých. 

Kompletní program

Podrobnosti

Datum zveřejnění
5. dubna 2022