Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice

Publikace EU

Internetové knihkupectví, knihovnu a archiv publikací vydaných od roku 1952 až do současnosti, nabízí Publikace EU. Naleznete v něm kolem 100 000 titulů a 190 000 odpovídajících elektronických verzí (publikace ve formátu PDF, elektronické knihy, CD-ROMy , DVD atd.), a to ve více než 50 jazycích (mezi nimiž je samozřejmě také 24 úředních jazyků EU).

Máte-li zájem o tištěnou podobu některého titulu, budete pravděpodobně muset uhradit menší poplatek. Pokud vám publikace stačí ve formátu PDF či jako elektronická kniha, obdržíte ji zdarma.

Autorem velké většiny publikací, které jsou na stránkách EU Bookshop k dispozici, je některá z institucí EU, tedy např. Evropská komise, Evropský parlament, Rada EU, některá z agentur EU či jiný subjekt.

Více zde.

EUhrou.cz – vzdělávací portál pro učitele i studenty

Zastoupení Evropské komise v ČR spustilo rovněž výukový portál EUhrou.cz pro učitele i studenty. 

Pedagogové na tomto portálu naleznou ucelené a přehledné informace o nabízených vzdělávacích akcích o EU, pestrou nabídku materiálů do výuky, didaktických her a metodik.

Studentům SŠ a VŠ nabízí portál užitečné informace o aktuálních studentských projektech či soutěžích, potřebné materiály o EU i dětský koutek plný her a kvízů.

Více na www.euhrou.cz

Vzdělávací koutek

Vzdělávací koutek o evropských záležitostech nabízí pro učitele i mládež mnoho zajímavých publikací a vzdělávacích materiálů.

Více naleznete zde: Evropa pro školy