Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
You are EU

Svoboda, mír, energetická nezávislost

Solidarita EU s Ukrajinou

Якщо ви рятуєтеся від війни в Україні та в’їжджаєте на територію Європейського Союзу. Підготовка до виїзду * Ваші права на території ЄС * Подорож до інших країн ЄС * Захист дітей * Доступ до житла * Доступ до ринку праці.

Na pravou míru

Jak EU bojuje proti dezinformacím a fake news? Jaké dezinformační kampaně se právě šíří? Jaké nepravdy se objevují v ČR na sociálních sítích, na internetu nebo i v médiích?

Aktuality

End FMG
  • Prohlášení

Mezinárodní den nulové tolerance k mrzačení ženských pohlavních orgánů: Komise vyzývá k ukončení této zločinné praktiky, jež porušuje lidská práva

U příležitosti Mezinárodního dne nulové tolerance k mrzačení ženských orgánů, který připadá na 6. února 2023, vydali představitelé Evropské komise prohlášení: „Mrzačení ženských pohlavních orgánů je porušením lidských práv a formou násilí páchaného na ženách a dívkách....

Najděte centrum EU ve svém okolí

Týdeník

Každé pondělí nové vydání informačního zpravodaje Zastoupení Evropské komise v ČR zdarma.

Předsednictví Švédska v Radě EU

Od 1. ledna 2023 předsedá Radě EU Švédsko. Během šesti měsíců bude Švédsko zodpovědné za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.