Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Evropský rok dovedností 2023

Získejte dovednosti, které potřebujete pro práci dnes i v budoucnu

Solidarita EU s Ukrajinou

EU je se svými mezinárodními partnery zajedno: Putinovu agresi vůči Ukrajině odsuzuje. Jsme odhodláni pomoci lidem, kteří potřebují přístřeší, i těm, kteří hledají bezpečnou cestu domů. EU bude Ukrajině i nadále poskytovat silnou politickou podporu i finanční a humanitární pomoc a ukládat tvrdé...

Aktuality

Monika Ladmanová
  • Tisková zpráva

Vedoucí Zastoupení Evropské komise na návštěvě kraje Vysočina

Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise, přijíždí v pondělí 12. června 2023 na oficiální pracovní návštěvu kraje Vysočina. Návštěva Vysočiny je třetí cestou do regionů ze série plánovaných výjezdů do všech krajů ČR.

Srovnávací přehled EU o soudnictví 2023
  • Tisková zpráva

Srovnávací přehled EU o soudnictví 2023: účinnost justičních systémů EU se zlepšuje, avšak problémy v oblasti vnímání nezávislosti soudnictví přetrvávají

Evropská komise dnes zveřejnila jedenácté vydání srovnávacího přehledu EU o soudnictví, který každoročně poskytuje srovnávací údaje o účinnosti, kvalitě a nezávislosti systémů soudnictví v členských státech. Letošní srovnávací přehled obsahuje údaje o 16 nových oblastech.

Najděte centrum EU ve svém okolí

Týdeník

Přihlaste se k odběru informačního zpravodaje Zastoupení Evropské komise v ČR.

Každé pondělí nové vydání zdarma přímo do vaší emailové schránky.

Předsednictví Švédska v Radě EU

Od 1. ledna 2023 předsedá Radě EU Švédsko. Během šesti měsíců bude Švédsko zodpovědné za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.