Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Projev o stavu Unie v roce 2023

Vytyčení směru naší evropské budoucnosti

SOTEU 2023 von der Leyen

Projev o stavu Unie v roce 2023

13. září 2023 předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová shrnula ve svém projevu o stavu Unie události posledního roku a představila vizi pro rok následující. Projev přednesla jako každý rok před Evropským parlamentem. Záznam ke zhlédnutí je v češtině i originálním znění na našich sociálních...
Dosažené výsledky SOTEU

Hlavní dosažené výsledky EU v posledním roce

Před rokem se EU setkala s jednou z největších výzev, které kdy musela čelit – na našem kontinentu vypukla válka a vůbec poprvé byla nějaká sousední země vystavena útoku kvůli svému přání vstoupit do naší Unie. Čeho se v posledním roce podařilo dosáhnout?
vlajky EU Ukrajina

Solidarita EU s Ukrajinou

EU je se svými mezinárodními partnery zajedno: Putinovu agresi vůči Ukrajině odsuzuje. Jsme odhodláni pomoci lidem, kteří potřebují přístřeší, i těm, kteří hledají bezpečnou cestu domů. EU bude Ukrajině i nadále poskytovat silnou politickou podporu i finanční a humanitární pomoc a ukládat tvrdé...

Aktuality

State of the Union Address 2023 by Ursula von der Leyen, President of the European Commission
  • Zpráva

Projev o stavu Unie 2023

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leynová dnes přednesla projev o stavu Unie v roce 2023.

Níže naleznete české znění projevu, záznam živého přenosu i projev v písemné formě.

Události

Najděte centrum EU ve svém okolí

Logo - předsednictví Španělska v Radě EU

Předsednictví Španělska v Radě EU

Od 1. července 2023 předsedá Radě EU Španělsko. Během šesti měsíců bude Španělsko zodpovědné za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.
Logo Evropské volby 2024

Evropské volby 2024

6.-9. června 2024 proběhnou volby do Evropského parlamentu. Poslanci zastupují zájmy občanů EU (a tedy i vaše) na evropské úrovni. Využijte i vy vaše právo volit. V případě dotazů k volbám se můžete obrátit na informační centra Europe Direct.