Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
You are EU

Svoboda, mír, energetická nezávislost

Solidarita EU s Ukrajinou

Якщо ви рятуєтеся від війни в Україні та в’їжджаєте на територію Європейського Союзу. Підготовка до виїзду * Ваші права на території ЄС * Подорож до інших країн ЄС * Захист дітей * Доступ до житла * Доступ до ринку праці.

Na pravou míru

Jak EU bojuje proti dezinformacím a fake news? Jaké dezinformační kampaně se právě šíří? Jaké nepravdy se objevují v ČR na sociálních sítích, na internetu nebo i v médiích?

Aktuality

End FMG
  • Prohlášení

Mezinárodní den nulové tolerance k mrzačení ženských pohlavních orgánů: Komise vyzývá k ukončení této zločinné praktiky, jež porušuje lidská práva

U příležitosti Mezinárodního dne nulové tolerance k mrzačení ženských orgánů, který připadá na 6. února 2023, vydali představitelé Evropské komise prohlášení: „Mrzačení ženských pohlavních orgánů je porušením lidských práv a formou násilí páchaného na ženách a dívkách....

Screening hlavy na PC
  • Tisková zpráva

Evropský plán boje proti rakovině

Komise představuje první onkologické profily jednotlivých zemí v rámci Evropského registru nerovností v oblasti onkologických onemocnění.
Z profilů vyplývá, že země EU (v roce 2018) vynaložily na onkologickou péči značnou částku, téměř 170 miliard eur.

Najděte centrum EU ve svém okolí

Týdeník

Každé pondělí nové vydání informačního zpravodaje Zastoupení Evropské komise v ČR zdarma.

Předsednictví Švédska v Radě EU

Od 1. ledna 2023 předsedá Radě EU Švédsko. Během šesti měsíců bude Švédsko zodpovědné za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.