Skip to main content
Zastoupení v České republice logo
Zastoupení v České republice

Kontaktní centra EU v České republice

Klikněte níže na mapu České republiky a najděte nejbližší centrum EU, které vám pomůže nalézt odpovědi na vaše otázky týkající se Evropské unie:

  • Informační střediska EUROPE DIRECT pomáhají přiblížit EU lidem a usnadňují zapojení do diskusí o budoucnosti EU. Střediska odpovídají na dotazy o politikách, programech a prioritách EU. Střediska EUROPE DIRECT proaktivně a soustavně komunikují s občany s cílem zajistit větší pocit spoluodpovědnosti za evropský projekt.
  • Evropská dokumentační střediska (EDC) podporují vzdělávání a výzkum v oblasti evropské integrace. Nabízejí širokou škálu dokumentů o evropských záležitostech a vybízejí akademickou obec, aby se účastnila diskuse o budoucnosti EU.
  • Team Europe je síť nezávislých přednášejících, moderátorů a odborníků na evropskou problematiku (akademičtí pracovníci, právníci, konzultanti), kteří mohou vystoupit na konferencích, v diskusích nebo v rámci návštěv škol.

Použijte mapu „Evropská unie v mém okolí“ a najděte další tématická centra EU, která patří do specializovaných sítí působících ve vašem regionu. Můžete vyhledávat podle zeměpisné polohy nebo konkrétního tématu (například: spotřebitelé, práce, studium, životní prostředí atd.).