Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice

Filtrovat podle

Novinky (533)

RSS
Zobrazený počet výsledků vyhledávání: 1 až 10
  • Tisková zpráva

Pokyny vydané v rámci evropského semestru: Podpora reforem a investic k zajištění dlouhodobé prosperity, konkurenceschopnosti, spravedlnosti a odolnosti EU

Komise dnes poskytuje členským státům pokyny v rámci jarního balíčku evropského semestru 2023. Cílem je zajistit odolnost evropské ekonomiky, aby obstála i v budoucnu, byla konkurenceschopná a přinášela dlouhodobou prosperitu pro všechny, tváří v tvář náročné geopolitické situaci.

  • Tisková zpráva

Zpráva Eurostatu ukazuje pokrok EU při plnění cílů udržitelného rozvoje

Podle zprávy dosáhla EU v posledních pěti letech pokroku při plnění většiny cílů v souladu s prioritami Komise v zásadních oblastech politiky, jako je Zelená dohoda pro Evropu, 8. akční program pro životní prostředí a Akční plán pro evropský pilíř sociálních práv.

  • Zpravodaj

Týdeník: Munice: EU podpoří výrobu v členských státech

Témata dnešního Týdeníku:
- Munice: EU podpoří výrobu v členských státech
- Bojujete za evropské ideály, zdůraznila von der Leyenová v Kyjevě
- Léky a léčiva: Reforma legislativy má zabránit nedostatku
- Nová pravidla zajistí tresty za korupci a omezí pirátství po celé EU

  • Zpráva

Známe vítěze soutěže Náš evropský projekt 2023!

Hlasování v šestém ročníku on-line soutěže pro obce Náš evropský projekt bylo ukončeno ve 23:59 ve čtvrtek 11. května. Kdo vyhrál a získá příspěvek na obecní slavnost a k tomu studijní cestu do Bruselu? To zjistíte po rozkliknutí zprávy!

  • Tisková zpráva

Přijďte oslavit Den Evropy 5. 5. na Střelecký ostrov v Praze!

Den Evropy, který připadá na 9. května, je každoroční oslavou míru a jednoty v Evropě. Připomínáme si jím výročí historické Schumanovy deklarace z roku 1950, v níž byla nastíněna myšlenka nové formy politické spolupráce v Evropě. Letos se oslavy poprvé spojí s festivalem United Islands of Prague.