Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Děti s vlajkami EU a Ukrajiny
Po boku Ukrajiny na každém kroku
modré logo s textem 20 let od přistoupení Česka do EU

20 let od vstupu Česka do EU

1. května 2024 oslavíme 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Naše kancelář Zastoupení Evropské komise a regionální informační centra Europe Direct se do připomínkových akcí aktivně zapojí a již teď bychom vás rádi pozvali na mnoho z nich.
vlajky EU Ukrajina

Solidarita EU s Ukrajinou

EU je se svými mezinárodními partnery zajedno: Putinovu agresi vůči Ukrajině odsuzuje. Jsme odhodláni pomoci lidem, kteří potřebují přístřeší, i těm, kteří hledají bezpečnou cestu domů. EU bude Ukrajině i nadále poskytovat silnou politickou podporu i finanční a humanitární pomoc a ukládat tvrdé...
Slečna s bublinou a nápisem Tipy a rady: Jak se přihlásit na stáž

Zažij stáž u Evropské komise

Už jste slyšeli o stážích u Evropské komise? Tzv. Blue Book stáže jsou v délce 6 měsíců, získáte grant a hlavně zkušenosti. Registrace přihlášek již od 19. února.

Aktuality

Traktor na poli
  • Tisková zpráva

Evropská komise navrhuje, jak snížit zátěž zemědělců v EU

Komise dnes navrhla belgickému předsednictví EU, jak snížit administrativní zátěž zemědělců. Součástí návrhu je zjednodušit některé podmínky, které musí zemědělci v EU splňovat pro získání dotací, zjednodušit metodiku kontrol, aby počet návštěv vnitrostátních správních orgánů klesl až o 50 %...

Map Czech Republic

Najděte centrum EU ve svém okolí

nápis Be EU ve žlutomodré barvě a podnadpis belgium24.eu

Předsednictví Belgie v Radě EU

Od 1. ledna 2024 předsedá Radě EU Belgie. Během šesti měsíců bude Belgie zodpovědná za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.
Logo Evropské volby 2024

Evropské volby 2024

6.-9. června 2024 proběhnou volby do Evropského parlamentu. Poslanci zastupují zájmy občanů EU (a tedy i vaše) na evropské úrovni. Využijte i vy vaše právo volit. V případě dotazů k volbám se můžete obrátit na informační centra Europe Direct.