Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Děti s vlajkami EU a Ukrajiny
Po boku Ukrajiny na každém kroku
modré logo s textem 20 let od přistoupení Česka do EU
1. května 2024 oslavíme 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Naše kancelář Zastoupení Evropské komise a regionální informační centra Europe Direct se do připomínkových akcí aktivně zapojí a již teď bychom vás rádi pozvali na mnoho z nich.
Lidé v interaktivním prostoru prohlížející si na interaktivní mapě Evropu
Navštivte novou interaktivní expozici v Praze „Zažijte Evropu“! Seznamte se s evropskou demokracií hravou formou. Expozice vám poskytne nový pohled na politiku, historii a obyvatele EU. Přijďte si vyzkoušet moderní mediální stanice a digitální sférické 360stupňové kino.

Aktuality

čistá transformace - banner
  • Tisková zpráva

Komise dnes přijala sdělení shrnující sérii dialogů o čisté transformaci, které se zabývaly přeměnou Evropy v čistou, spravedlivou a konkurenceschopnou ekonomiku účinně využívající zdroje. Předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová oznámila zahájení těchto dialogů ve svém projevu o stavu Unie v ...

  • Odhadovaná doba čtení: 11 min
Erasmus students inscription for the Spring Semester of the Free University of Berlin
  • Tisková zpráva

Komise dnes předkládá tři iniciativy na podporu nadnárodní spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi, jejichž konečným cílem je vytvoření evropského diplomu. Dobrovolný společný evropský diplom by pro studenty i vysokoškolskou komunitu znamenal velký přínos.

  • Odhadovaná doba čtení: 6 min
Map Czech Republic

Najděte centrum EU ve svém okolí

nápis Be EU ve žlutomodré barvě a podnadpis belgium24.eu
Od 1. ledna 2024 předsedá Radě EU Belgie. Během šesti měsíců bude Belgie zodpovědná za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.
Logo Evropské volby 2024
6.-9. června 2024 proběhnou volby do Evropského parlamentu. Poslanci zastupují zájmy občanů EU (a tedy i vaše) na evropské úrovni. Využijte i vy vaše právo volit. V případě dotazů k volbám se můžete obrátit na informační centra Europe Direct.