Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
lidé slavící vstup do EU s balonky a logo 20 let společně
1. 5. 2024

20 let České republiky v Evropské unii

Lidé v interaktivním prostoru prohlížející si na interaktivní mapě Evropu
Navštivte novou interaktivní expozici v Praze „Zažijte Evropu“! Seznamte se s evropskou demokracií hravou formou. Expozice vám poskytne nový pohled na politiku, historii a obyvatele EU. Přijďte si vyzkoušet moderní mediální stanice a digitální sférické 360stupňové kino.
Hlavní fakta o nových pravidlech pro řízení migrace a zřízení společného azylového systému na úrovni EU, na kterých se na základě návrhů Evropské komise dohodly členské státy s poslanci Evropského parlamentu.

Aktuality

Bezpečnostní unie - report
  • Tisková zpráva

Komise dnes přijala sedmou zprávu o pokroku při provádění strategie bezpečnostní unie EU na období 2020–2025.
Zpráva poskytuje přehled o provádění strategie bezpečnostní unie od jejího přijetí v roce 2020. Hodnotí pokrok a dosažené úspěchy v pěti klíčových oblastech: ochrana fyzické a digitální infr

  • Odhadovaná doba čtení: 8 min
Forest fires in Greece
  • Tisková zpráva

Spolu s tím, jak se Evropa připravuje na blížící se období přírodních požárů, podniká EU významné kroky k posílení protipožárního nasazení a k ochraně komunit prostřednictvím předběžného rozmístění hasičů a sestavení flotily protipožárních letounů.

  • Odhadovaná doba čtení: 4 min
Map Czech Republic

Najděte centrum EU ve svém okolí

nápis Be EU ve žlutomodré barvě a podnadpis belgium24.eu
Od 1. ledna 2024 předsedá Radě EU Belgie. Během šesti měsíců bude Belgie zodpovědná za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.
Logo Evropské volby 2024
V České republice proběhnou volby do Evropského parlamentu 7. a 8. června 2024. Poslanci zastupují zájmy občanů EU (a tedy i vaše) na evropské úrovni. Využijte i vy vaše právo volit. V případě dotazů k volbám se můžete obrátit na informační centra Europe Direct.