Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Děti s vlajkami EU a Ukrajiny
Po boku Ukrajiny na každém kroku
modré logo s textem 20 let od přistoupení Česka do EU
1. května 2024 oslavíme 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Naše kancelář Zastoupení Evropské komise a regionální informační centra Europe Direct se do připomínkových akcí aktivně zapojí a již teď bychom vás rádi pozvali na mnoho z nich.
vlajky EU Ukrajina
EU je se svými mezinárodními partnery zajedno: Putinovu agresi vůči Ukrajině odsuzuje. Jsme odhodláni pomoci lidem, kteří potřebují přístřeší, i těm, kteří hledají bezpečnou cestu domů. EU bude Ukrajině i nadále poskytovat silnou politickou podporu i finanční a humanitární pomoc a ukládat tvrdé...

Aktuality

Erasmus students inscription for the Spring Semester of the Free University of Berlin
  • Tisková zpráva

Komise dnes předkládá tři iniciativy na podporu nadnárodní spolupráce mezi vysokoškolskými institucemi, jejichž konečným cílem je vytvoření evropského diplomu. Dobrovolný společný evropský diplom by pro studenty i vysokoškolskou komunitu znamenal velký přínos.

  • Odhadovaná doba čtení: 6 min
Eurobarometr brezen 2024 a žena s amplionem v ruce
  • Tisková zpráva

Komise dnes zveřejnila bleskový průzkum Eurobarometr provedený na regionální úrovni, z něhož vyplývá, že občané EU vnímají hospodářskou situaci a kvalitu života ve svém regionu pozitivně. Více než osm z deseti Evropanů (82 %) uvádí, že kvalita života v jejich regionu je dobrá. 65 % Evropanů přitom..

  • Odhadovaná doba čtení: 2 min
Na pravou míru nápis a rozmazaná fotka domu
  • Zpráva

MFD informovala své čtenáře dne 20. 3. o tom, že Evropská unie nařídila rekonstrukci všech domů včetně rodinných do roku 2050, aby neprodukovaly emise. Protože to není pravda, rádi bychom věc uvedli na pravou míru.
Řeč je o novelizaci směrnice, kterou přijal Evropský parlament...

  • Odhadovaná doba čtení: 2 min
Map Czech Republic

Najděte centrum EU ve svém okolí

nápis Be EU ve žlutomodré barvě a podnadpis belgium24.eu
Od 1. ledna 2024 předsedá Radě EU Belgie. Během šesti měsíců bude Belgie zodpovědná za organizaci a vedení všech zasedání Rady, jak formálních, tak neformálních. Úkolem předsednických států je rovněž určovat agendu a priority Rady EU.
Logo Evropské volby 2024
6.-9. června 2024 proběhnou volby do Evropského parlamentu. Poslanci zastupují zájmy občanů EU (a tedy i vaše) na evropské úrovni. Využijte i vy vaše právo volit. V případě dotazů k volbám se můžete obrátit na informační centra Europe Direct.