Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva22 červen 2022Zastoupení v Česku

Novou vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR bude Monika Ladmanová

Kino EUROPA: Fotografie z filmu Odložený případ Hammarskjöld

Evropská komise dnes jmenovala do funkce vedoucí Zastoupení v České republice Moniku Ladmanovou. Na této pozici bude působit jako oficiální zástupkyně Evropské komise v Česku pod politickým vedením předsedkyně Ursuly von der Leyenové. Funkce se ujme dne 1. 7. 2022. Nahrazuje Martina Staška, který byl pověřený vedením Zastoupení od 1. 5. 2022, a naváže na úspěšné mnohaleté působení Dany Kovaříkové, jež se se Zastoupením rozloučila na konci dubna.

Monika Ladmanová (1974) je od roku 2014 členkou kabinetu Věry Jourové, nyní místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost, a v období 2014–2019 komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost žen a mužů.

Monika Ladmanová je vystudovaná právnička, má letité zkušenosti z neziskového sektoru i z globální korporace. Celý profesní život prosazuje evropské hodnoty a pracuje v oblasti evropské integrace.

Po studiu na právnické fakultě UK a Columbia University New York pracovala v Českém helsinském výboru, neziskové organizaci obhajující lidská práva. Následně strávila deset let ve vedení nadace Open Society Fund Praha, zabývající se projekty na posílení demokracie, odstranění diskriminace a pro boj s korupcí. Poté pracovala v IBM Česká republika jako manažerka společensky prospěšných projektů.

Působila ve správních radách řady neziskových organizací v ČR i v zahraničí, včetně jejich zastupování v orgánech OSN v New Yorku. Je autorkou řady článků na téma lidských práv, diverzity, rovnosti žen a mužů. O těchto tématech také přednášela na konferencích a mezinárodních summitech.

Není členkou žádné politické strany.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
22 červen 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku