Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva9. června 2023Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Vedoucí Zastoupení Evropské komise na návštěvě kraje Vysočina

Monika Ladmanová

Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise, přijíždí v pondělí 12. června 2023 na oficiální pracovní návštěvu kraje Vysočina. Návštěva Vysočiny je třetí cestou do regionů ze série plánovaných výjezdů do všech krajů ČR.

V Jihlavě se M. Ladmanová setká s vedoucími představiteli kraje i města, s nimiž bude jednat o aktuální situaci v regionu ve spojitosti s evropskými tématy.

M. Ladmanová zahájí cestu debatou se studenty Obchodní akademie v Jihlavě, kde se vedle celoevropsky diskutovaných témat dotkne i nabídky pracovních příležitostech v unijních institucích. Diskusi bude přítomen i Jan Kabrda, vedoucí střediska Europe Direct Jihlava.

Poté se setká s Vítězslavem Schrekem, hejtmanem kraje, a dalšími představiteli regionu, aby si vyslechla jejich zkušenosti s využíváním možností, které občanům nabízí Evropská unie. V této souvislosti zavítá do vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS Kraje Vysočina, k jehož vzniku významnou měrou finančně přispěly evropské fondy a které získalo ocenění Stavba roku kraje Vysočina za rok 2019.

Odpoledne se M. Ladmanová sejde s Petrem Ryškou, primátorem Jihlavy, a poté i se zástupci Okresní hospodářské komory Jihlava.

Svou návštěvu zakončí setkáním se zástupci firem, jež v regionu působí. Řeč bude mimo jiné o podmínkách k podnikání a legislativních úpravách, o nichž se v současnosti jedná na evropské úrovni.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
9. června 2023
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku