Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva6. května 2022Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Den Evropy na Střeleckém ostrově s beneficí na podporu Ukrajiny

Den Evropy 2022 plakát

V pondělí 9. května proběhne na Střeleckém ostrově v Praze Den Evropy. Letošní akce je současně oslavou 18 let členství České republiky v EU a připomínkou blížícího se předsednictví ČR v Radě EU. Program začne ve 13:00 a potrvá do 22:00. Jeho tradiční součástí jsou vystoupení umělců, besedy či workshopy k aktuálním otázkám – letos i na téma Ukrajina. Účastníci akce mohou rovněž Ukrajinu finančně podpořit prostřednictvím sbírky společnosti Člověk v tísni.

Během odpoledne bude možné zprostředkovaně navštívit celou řadu zemí – prezentovat je budou infostánky přítomných velvyslanectví. Stánek Evropské komise nabídne různé soutěže o hodnotné ceny, včetně vstupenek na festival Colours of Ostrava.

V 17:00 začne speciální vydání debaty „Café Evropa“ na téma „18 let Česka v EU – Jak dospělo naše členství v Evropské unii?“.

Hosty budou Štěpán Černý, náměstek pro řízení sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR, poslanci Evropského parlamentu Luděk Niedermayer (TOP 09/ELS) a Mikuláš Peksa (Piráti/Zelení-Evropská svobodné aliance) a Aneta Zachová, šéfredaktorka serveru Euractiv.cz.

Debata bude živě přenášena prostřednictvím našeho Facebooku, moderuje ji Veronika Sedláčková z Českého rozhlasu.

V 18:20 začne hudební program. Během večera vystoupí kapely Moonlight Breakfast, Amusement Park a 7krát3.

Na akci se podílí 50 partnerů a zahraničních velvyslanectví. Vstup je zdarma.

 

www.evropske-dny.cz

 

Člověk v tísni na Dni Evropy 2022 - benefiční akce

 

Proč slavíme Den Evropy?

Den Evropy připomíná výročí projevu, který 9. května 1950 přednesl tehdejší francouzský ministr zahraničí Robert Schuman. Během něj navrhl nový druh spolupráce v Evropě, jejímž cílem bylo předejít jakémukoli dalšímu válečnému konfliktu. Tento návrh byl zárodkem dnešní Evropské unie.

Podívejte se, jak dnešní svátek slaví jinde v Evropě!

Podrobnosti

Datum zveřejnění
6. května 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku