Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva6. května 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 4 min

Galileo žije, máte ho v kapse! Zveme vás na geolokační hru s procházkou po Praze

galileo.png
© EC
© EC
Oslavte 9. května se Skrytými příběhy. Připomínáme si nejen Den Evropy, ale i její navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Patří mezi ně i Skryté příběhy. Čeká na Vás nová herní trasa „Galileo a ti druzí“, kde vás přeneseme strojem času o rok zpět. Zatímco jindy v mobilní aplikaci Skryté příběhy hráči řeší změny evropských dějin, tentokrát budeme zachraňovat jednu pražskou rodinu. A jak trasa souvisí s Evropským dnem? Hravou formou Vás seznámí nejen s rodinou Martina Karola, ale především s agenturou EU, která má na starosti evropský kosmický program, s jejími úžasnými projekty a k čemu nám v životě jsou.

Tato venkovní hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

Odehrává se v prostoru Letné, Chotkových sadů a dovede vás přes Nový Svět až na úžasné dětské hřiště v parku Maxe van der Stoela. Jde o procházku za poznáním v délce 5 km, kterou byste měli i s plněním 9 úkolů zvládnout za dvě hodiny.

Ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy.

Hra je volně přístupná všem a zdarma.

Aplikace vám bude ukazovat trasu a místo, kde se právě nacházíte. Na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh Martina Karola, který potřebuje pomoc při hledání svých ztracených synů.

Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s hlavní postavou příběhu a budete tak mít originální památku na skvělý zážitkový výlet.

Poslední zastavení trasy Vás také odkáže na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny:

1. Chytré hodinky Garmin Vivoactive 3

2. Powerbanka Skrytých příběhů a tričko EU 

3. Desková hra Země na cestách a tričko Skrytých příběhů

Soutěž probíhá od 9. 5. do 28. 6. 2021. Slosováni budou hráči, kteří hru projdou v tomto období a vyplní kvíz.

A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Přijďte to zjistit, Galileo žije, máte ho v kapse!

 

mapa_prahy_trasa_galileo.jpg
© EC

 

Geolokační hra: Skryté příběhy - www.skrytepribehy.cz/ 

Trasa: Galileo a ti druzí

Zahájení: 9. května na Den Evropy

Délka trasy: 5 km, cca 2 hodiny

 

 

 

 

Jak hrát, tipy a triky:

Na každé trase je několik zastavení, kde se zaposloucháte do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem a právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních pomáháte této postavě a zároveň posunovat historii tím, že řešíte drobné úkoly, a za to sbíráte body. Čím víc bodů máte, tím víc obsahu hry se vám otevírá.

Hra Skryté příběhy je rozdělena na jednotlivé mise, což jsou v podstatě výletní trasy. Ty jsou rozděleny na jednotlivá zastavení. Na mapě trasy jsou tato zastavení očíslována a vyplatí se toto pořadí dodržovat, protože každý příběh má svou logiku a nejlépe mu porozumíte, když pořadí jednotlivých částí vyprávění dodržíte.

Při hledání skrytých příběhů v terénu je třeba mít zapnutou lokalizaci (GPS/Galileo). Aplikace má v mapě malý ukazatel, který ukazuje vzdálenost k hledanému místu. Pokud se přibližuješ, vzdálenost se zmenšuje. Může se stát, že nejdeš správným směrem, ale to je poznat podle tvé značky na mapě a i třeba podle toho, že se vzdálenost na počítadle nemění rovnoměrným tempem.

Pokud aplikace takzvaně zamrzne, je dobré ukončit ostatní souběžně běžící aplikace na pozadí. Řada lidí to nedělá a na telefonu mají naráz spuštěny desítky aplikací, které všechny zabírají místo v jeho operační paměti.

Mise Skrytých příběhů většinou trvají jen kolem hodiny či dvou, ale přesto je dobré mít na začátku dobitý telefon. Modul GPS má velké nároky na spotřebu a v případě, když se k tomu přidá horší signál a nápad natočit po cestě nějaké to video, baterie telefonu nemusí vystačit. Proto zkušení hledači příběhů sebou nosí i powerbanky. Pokud ti během mise dojde baterka, můžeš pokračovat i kdykoliv později od posledního vyřešeného úkolu.

 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
6. května 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku