Skip to main content
Logo Evropské komise
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva20 leden 2023Zastoupení v Česku

Generální ředitelka Céline Gauerová přijíždí do ČR na výroční konferenci k Národnímu plánu obnovy

Céline Gauer, Deputy Secretary-General of the EC

Ve dnech 23.–25. ledna 2023 navštíví Českou republiku delegace Evropské komise v čele s generální ředitelkou a vedoucí pracovní skupiny na podporu oživení a odolnosti Céline Gauerovou. Přijíždí jednat se zástupci České republiky o stavu provádění Národního plánu obnovy a o jeho revizi.

Během návštěvy se Céline Gauerová setká se zástupci Úřadu vládu ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a dalších ministerstev a bude s nimi diskutovat o nových investicích a reformách, které Česká republika navrhuje v rámci Národního plánu obnovy zejména v oblastech energetiky a dopravy, v návaznosti na iniciativu REPowerEU.

V úterý 24. 1. přednese jeden z úvodních projevů na výroční konferenci zaměřené na dopady a výzvy realizace Národního plánu obnovy. Společně s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou se zúčastní panelu s názvem Jak národní plán obnovy pomáhá řešit současné výzvy. Od 10:50 do 11:30 se v prostorách Lichtenštejnského paláce, U Sovových mlýnů 4, uskuteční jejich společný tiskový briefing „off-the-record“, jehož se zúčastní rovněž ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek. Briefing proběhne částečně v angličtině, akreditace: Magdaléna Frouzová, magdalena.frouzova@ec.europa.eu, tel.: 773 914 470.

Konference organizovaná Evropskou komisí společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR bude živě přenášenáčeském a anglickém jazyce.

Následující den navštíví Fakultní nemocnici v Motole, kde jí budou představeny projekty Národního onkologického institutu, simulačního centra intenzivní medicíny, jakož i snížení energetické náročnosti budov centra následné péče a pneumologické kliniky, které jsou financovány v rámci Národního plánu obnovy.

Na závěr pracovní návštěvy bude generální ředitelka také jednat s ministrem dopravy Martinem Kupkou o nových investicích a reformách, které by Česká republika mohla uskutečnit v rámci Národního plánu obnovy v oblasti dekarbonizace dopravy.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
20 leden 2023
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku