Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva21. května 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Komisař Thierry Breton navštíví dne 24. 5. 2021 Českou republiku

komisar_breton.jpg
© EC Audiovisual Service
© EC Audiovisual Service
Thierry Breton, člen Evropské komise odpovědný za vnitřní trh, přijede v pondělí 24. května 2021 do České republiky. Sejde se s předsedou vlády, zástupci Senátu i agenturou EUSPA.

Komisař Breton nejprve navštíví sídlo nové Agentury EU pro vesmírný program (EUSPA), která vznikla transformací z existující agentury GSA. Praha se díky tomu stává hlavním městem vesmírného programu Evropské unie, což přinese mimo jiné nové příležitosti i pro české firmy.

Komisař Breton bude s představiteli agentury jednat i o nových úkolech, které ji v souvislosti s výrazným rozšířením působnosti čekají. V prostorách EUSPA se rovněž uskuteční tiskový brífink (plánovaný čas: 9.15; akreditace zde nebo marie [dot] menardateuspa [dot] europa [dot] eu (marie[dot]menard[at]euspa[dot]europa[dot]eu)).

Poté se Thierry Breton přemístí na Úřad vlády ČR, kde bude jednat s předsedou vlády ČR Andrejem Babišem a místopředsedou vlády ČR Karlem Havlíčkem. Náplní schůzky budou průmyslové kapacity vývoje a výroby vakcín, průmyslová strategie EU či vývoj obranných technologií a spolupráce v obranném průmyslu.

Komisař Breton uzavře návštěvu České republiky setkáním s představiteli Senátu ČR.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
21. května 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku