Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Tisková zpráva23. února 2023Odhadovaná doba čtení: 1 min

Komise posiluje kybernetickou bezpečnost a pozastavuje používání aplikace TikTok na zařízeních instituce

eu_flag.jpg

V zájmu zvýšení kybernetické bezpečnosti se řídící rada Komise rozhodla pozastavit používání aplikace TikTok na institucionálních zařízeních a na osobních zařízeních registrovaných ve službě Komise pro mobilní zařízení. Cílem tohoto opatření je chránit Komisi před hrozbami v oblasti kybernetické bezpečnosti a takovými kroky, jež mohou být zneužity ke kybernetickým útokům proti institucionálnímu prostředí Komise. Průběžně se bude rovněž přezkoumávat vývoj v oblasti bezpečnosti na jiných platformách sociálních médií.

Opatření je v souladu s přísnými vnitřními politikami Komise v oblasti kybernetické bezpečnosti týkajícími se používání mobilních zařízení pro komunikaci související s prací. Doplňuje dlouhodobé doporučení Komise zaměstnancům, aby při používání platforem sociálních médií uplatňovali osvědčené postupy a při své každodenní práci ve vysoké míře dbali na kybernetickou bezpečnost.

Komise se zavazuje zajistit, aby její zaměstnanci byli dobře chráněni před narůstajícími kybernetickými hrozbami a incidenty. Je proto naší povinností na potenciální kybernetická varování co nejdříve reagovat.

Dnes přijaté pozastavení týkající se zmíněné aplikace je interním rozhodnutím v rámci Komise, které je přísně omezeno na používání zařízení registrovaných v její službě pro mobilní zařízení.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
23. února 2023