Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva29. ledna 2020Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 2 min

Na pravou míru: Redaktor Učitelských novin manipuluje proti EU

Na pravou míru - Ukrajina - Rusko

Uvádíme na pravou míru články redaktora Učitelských novin o údajném riziku islamizace a „klimakultu“ . Články otištěné 29. ledna 2020 v Učitelských novinách obsahují kromě oné „snůšky nesmyslů“ také velmi manipulativní tvrzení o EU.

Bouřlivě diskutované články o „islamizaci“ a „plíživé zelené totalitě“ otištěné v Učitelských novinách obsahují kromě oné „snůšky nesmyslů“, kterou již pranýřují jiní, také velmi manipulativní tvrzení redaktora (!) o Evropské unii. Učitelé mají právo udělat si vlastní názor na základě faktů – uvádíme zde proto tyto výroky na pravou míru:

1.  V rozhovoru o údajném riziku „islamizace“ redaktor tvrdí: „To znamená, že setrvávat v EU je pro nás sebezničující.“ FAKT č. 1: Není. Přes 80 % našeho vývozu jde do zemí EU. Odříznutím by rapidně klesla naše životní úroveň i zaměstnanost. O dalších „drobných“ výhodách (mír, propojení ve vědě či medicíně) ani nemluvě.

2.  V článku Klimakult redaktor o politice ochrany životního prostředí tvrdí: „…dnes a denně můžeme sledovat stále další pokusy o odebírání národních a osobních svobod…“ Může redaktor uvést, kdy mu naposledy (ve čtvrtek, ve středu, v úterý, a tak dále…) někdo odebral osobní svobodu? FAKT č. 2: Češi a Češky neměli nikdy v historii tolik osobních svobod jako dnes. Tyto svobody dáváme momentálně nejvíc všanc my sami, když na sebe na internetu prozrazujeme často i to nejtajnější. A je to mimochodem Evropská unie, která jako vlivný hráč za ochranu našich práv vůči internetovým platformám kope.

3.  Redaktor vidí v oblasti ochrany životního prostředí „plížící se novou totalitu“. Zajímalo by nás, v čem podle něj spočívá. Že máme před domy na výběr popelnice na různé druhy odpadu? Že se na Ostravsku dýchá lépe než před 30 lety? Nebo že čeští vědci přispívají ke světovému (nejen environmentálnímu) výzkumu, aniž by je šikanovali na hranicích? FAKT č. 3: Totalita vypadá jinak. Bohužel si to lze ověřit na vlastní oči v mnoha státech mimo Evropu. Naše děti (kterými se ohání redaktor) zcela jistě ocení spíš to, když budeme tenhle náš ostrov svobody hájit, a ne se mu vysmívat či do něj kopat.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
29. ledna 2020
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku