Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva19. července 2021Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise, navštívila Českou republiku

leyen_babis.jpg
© EC Audiovisual Service
© EC Audiovisual Service
Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise, přiletěla v pondělí 19. července 2021 na krátkou návštěvu České republiky. Slavnostně tím završila proces hodnocení českého plánu na podporu oživení a odolnosti neboli Národního plánu obnovy.

Předsedkyně Komise se z letiště vydala do budovy Státní opery v Praze, kde měla bilaterální jednání s předsedou vlády České republiky Andrejem Babišem.

Následně si v budově společně prohlédli provedená úsporná opatření, díky nimž tato kulturní instituce výrazně snížila svou energetickou náročnost i spotřebu vody. Na projekty ke zvýšení energetické účinnosti budov je v Národním plánu obnovy vyhrazeno 20 % celkových prostředků. Návštěva Státní opery rovněž symbolizuje plánovanou podporu kulturního a kreativního odvětví z Národního plánu obnovy v celkové výši 5,5 miliardy Kč.

V sousední budově Národního muzea poté předsedkyně Komise slavnostně předala premiérovi ČR český plán obnovy spolu s kladným hodnocením Komise. Od 11:45 se konal společný tiskový briefing, kterým Ursula von den Leyenová svou návštěvu ukončila.

Fotogalerie z návštěvy

 

ursula_von_der_leyen_babis_jednani.jpg
© EC

 

 

Videogalerie:

Tisková konference:

 

 

Reportáž z návštěvy:

 

 

 

video-x-generic.png
© EC

 

Podrobnosti

Datum zveřejnění
19. července 2021
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku