Přejít na hlavní obsah
Zastoupení v České republice
Zpráva24. ledna 2022Zastoupení v ČeskuOdhadovaná doba čtení: 1 min

Výkonná místopředsedkyně Komise Margrethe Vestagerová navštíví 24. ledna Českou republiku

Margrethe Vestager, Member of the EC in charge of Competition

Margrethe Vestagerová, výkonná místopředsedkyně Evropské komise pro Evropu připravenou na digitální věk a komisařka pro hospodářskou soutěž, přijede 24. ledna 2022 na pracovní návštěvu do Prahy.

Nejprve se sejde se zástupci společností a organizací, se kterými bude formou kulatého stolu diskutovat o výzvách digitální transformace a také o politice hospodářské soutěže.

Poté vystoupí na mezinárodní konferenci věnované aktuálním výzvám a budoucnosti antimonopolní politiky EU s názvem EU Antitrust: Hot Topics & Next Steps, kterou pořádá Právnická fakulta Univerzity Karlovy.

Následně bude jednat s Ivanem Bartošem, místopředsedou vlády pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj, a Mikulášem Bekem, ministrem pro evropské záležitosti. Hlavními tématy budou priority nadcházejícího českého předsednictví v Radě EU v oblasti digitalizace. Po setkání se bude od 14:30 do 14:45 konat krátký tiskový briefing v prostorách MMR a zároveň bude možné ho sledovat online.

Akreditace na briefing nejpozději do 24. 1. 2022 do 10:00 hod. na mediaatmmr [dot] cz (media[at]mmr[dot]cz).

Upozorňujeme, že pro vstup do budovy MMR je nutné se prokázat negativním výsledkem antigenního testu na onemocnění COVID-19 ne starším 24 hod. nebo výsledkem PCR testu ne starším 72 hod.

Odpoledne se M. Vestagerová setká s poslanci a senátory Parlamentu ČR.

Svůj program slavnostně zakončí v historické budově Karolina na Univerzitě Karlově, kde převezme zlatou pamětní medaili Univerzity Karlovy za výjimečný přínos v oblasti hospodářské soutěže a přednese krátký projev.

Podrobnosti

Datum zveřejnění
24. ledna 2022
Autor /Autorka
Zastoupení v Česku